PIKC Rigas Valsts tehnikums

PIKC Rīgas Valsts tehnikums

muzejs

RVT Mehānikas nodaļas absolvents (1942)

Dzīvā leģenda – tā E. Brūveli sauc kā lidotāji, tā arī jahtu burātāji. Viņš izaudzinājis vairākas lidotāju paaudzes un dokumentējis Latvijas aviācijas vēsturi. Fundamentāla darba ”Latvijas aviācijas vēsture 1919–1940” autors.

Bruvelis Edvins

Edvīns Brūvelis – Latvijas vienīgais aviācijas vēsturnieks 90. gadu jubilejā.

Dzimis 1923. gada 5.oktobrī Rīgā valsts ierēdņa ģimenē. Iededzies interesē par lidošanu vēl puika būdams, pirmskara Latvijā, kad ”maisījos lidotājiem pa kājām aerodromā”.
”Bija divi cilvēki, kas atstāja uz mani iespaidu un pavedināja nodarboties ar aviāciju mūža garumā. Pirmais bija virsleitnants, Latvijas kara aviācijas iznīcinātāja pilots Augusts Strautnieks un Herberts Cukurs. Atminas staltais un joprojām mundrais sirmgalvis. 1935. gadā pirmo reizi aizbraucu uz Spilves aerodromu, uz aviācijas svētkiem, un ieraudzīju lidmašīnas tuvumā. Ar aviāciju sāku nodarboties 17 gadu vecumā. Tolaik mācījos Valsts tehnikuma Mehānikas nodaļā, kuru beidzu 1942.gadā.”

Bruvelis Edvins RVT Meh 1942RVT Mehānikas nodaļas 1942. gada izlaidums. Pirmajā rindā otrais no labas Edvīns Brūvelis.

1940.gadā E. Brūvelis kopā Būvniecības nodaļas audzēkni Juri Kiršteinu uzbūvēja vienvietīgu vieglo lidmašīnu. 1942.gadā iestājas darbā pie aviokonstruktorā Kārļa Irbīša.
„Ar burāšanu nopietnāk sāku nodarboties pēckara gados – sāku ar ledus jahtām, piedalījos sacensībās, dabūju tiesības, sporta klasi. Braucu uz dažādām jahtām, līdz tiku pie savas jahtas Pūķis. Pats biju tās kapteinis, un arī tagad palīdzu apgūt jahtošanas gudrības topošajiem zēģelētājiem. Ar savu Pūķi esmu izburājis visu Baltijas jūru.”

Bruvelis Edvins jahtaEdvīns Brūvelis ar jahtu "Pūķis" Baltijas jūrā.

 

 

Edvīns Brūvelis – Latvijā   vienīgais aviācijas vēsturnieks 90.gadu jubilejā