Eiropas kultūras mantojuma dienas 2018 ietvaros, kas veltītas Latvijas Valsts izveidošanai un attīstībai, pasākuma tematikas Neatkarības un brīvības gara uzturēšana okupācijas laikā – vietas, notikumi un personības, kas saistītas ar pretošanās kustību, kā arī idejām un kustībām, kas nodrošināja nozīmīgu vērtību saglabāšanu, kontekstā, 2018. gada 15. septembrī no plkst. 11:00 līdz 14:00  Rīgas Valsts tehnikuma muzeja telpās viesosies Eiropas kultūras mantojuma dienu dalībnieki. RVT muzeja krājumu glabātāja Rasma Cinovska laipni sagaidīs apmeklētājus Rīgas Valsts tehnikumā.

2018. gada 15. maija pēcpusdienā Rīgas Valsts tehnikuma muzejā valdīja jautra atmosfēra. Pēc 20 gadiem bija ieradušies 1998. gada absolventi “birojnieki” un viņu audzinātāja Daiga Ziediņa.

Scan1

1998.gada 20.martā.

Un pēc 20 gadiem…

thumbnail 20180515 180522 resized

Uz satikšanos bija ieradusies Datorikas nodaļas vadītāja Olga Sabanska, kā arī skolotājas Ilona Demčenko, Antra Brēmane, Mairita Lazdiņa un Rasma Cinovska. Viss bija kā toreiz. Tehnikumā visi sanākušie sajutās kā

Pirms 70 gadiem no 1946. gada novembra līdz 1947. gada jūlijam Rīgas Valsts tehnikumā darbojās nelegāla „Latviešu demokrātiskās pretestības kustības organizācijas”, kuru vadīja tehnikuma audzēknis Edgars JASŪNS.
Organizācijas darbā piedalījās 21 tehnikuma audzēknis.

Vairāk apraksta skatīt šeit.

2016. gada 24. maijā RVT muzejā viesojās tehnikuma Elektrotehnikas nodaļas 1952. gada absolvents Valdis Gavars.

Gavars V davinajums 2

2016. gada 18. janvārī RVT 1. kursu audzēkņi un pedagogi pulcējas tehnikuma zālē, lai atcerētos 1991. gada janvāra notikumus Rīgā un godinātu kritušos barikāžu dalībniekus. RVT muzeja vadītāja Danute Grīnfelde sniedza īsu ieskatu barikāžu tapšanā un norisē, izmantojot Latvijas Nacionālā vēstures muzeja, Latvijas Okupācijas muzeja un Latvijas Nacionāla arhīva fotogrāfijas, kā arī Zigurda Vidiņa filmas „Tēvu barikādes” fragmentus.

barikadesRVT

18. decembrī RVT muzejā tikās 1955. gada mehānikas nodaļas absolventi, kas tehnikumā ieguvuši metāla aukstās apstrādes tehnologa specialitāti. Ar šo tikšanos viņi atzīmēja 60 gadus kopš skolas beigšanas.

2015 12 18 absolventi1955
No kreisās: Ilgvars Ābols, Jānis Vība, Andris Ziemanis, Edgars Bauers, Juris Balodis, muzeja krājuma glabātāja Rasma Cinovska,
muzeja krājuma glabātājs Livars Jankovskis, Valdis Klentaks, Guntis Ozoliņš, Aivars Lapše.

2015. gada 11. novembrī RVT GL1 audzēkņu grupa devās uz Rīgas Brāļu kapiem, lai ar sveču nolikšanu godinātu Rīgas Valsts tehnikuma Lāčplēša Kara ordeņa kavalierus. Rīgas Brāļu kapos dus Rīgas Valsts tehnikuma šoferu kursu lektors Arnolds Paulockis (1892-1934) un tehnikuma audzēknis Otto Cielēns (1897-1941).

Paulockis